Błąd g70 a zamiennik filtra powietrza

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • mOdY_OWEN
    Classic
    • 2016
    • 3

    Błąd g70 a zamiennik filtra powietrza

    właśnie... ja jeszcze rękawic dobrych nie mam, kiedyś w robocie mieliśmy takie fajne monterskie, ale już ich nie ma... kurcze, a wampirków brał nie bede...
    krzynol dobrze kombinuje... myslałem nad tym w nocy, ja nie mam, ale jak ktoś ma dostep to weźcie komplety krótkofalówek.... ja nie mam dostepu nawet...
  • himi
    L&K
    • 2013
    • 1115
    • Octavia II (1Z3)
    • CBZB 1.2 TSI 105 KM

    #2
    Błąd g70 a zamiennik filtra powietrza

    Opisywałem tu na forum problem z zapalającymi się co pewien czas kontrolkami z Fabii. Ale bez odzewu więc zakładam ten wątek.

    Fabia II 1,6 CR CAYA żony. Zjawisko uwidoczniało się w trasie po przejechaniu ok 10-20 km. Mrugające świece + check, ale brak innych objawów, np spadku mocy.

    Diagnostyka VCDS w lipcu - sporadyczny błąd g70. Skasowany wrócił po kilku dniach. Wczoraj dałem auto do ASO na komputer. Wynik? Ponownie błąd g70 sporadyczny, niezrozumiałe wartości sygnału. Serwis orzekł, że winę ponosi zamiennik filtra powietrza (Filtron). Założony został na przełomie maja i czerwca. ASO wymieniło go na oryginał skody. Skasowało za to wszystko bagatela....330 złotych (eszszzzz). Fabia pojedzie w trasę dopiero za kilka dni więc na razie trudno mówić o skuteczności. Serwis twierdzi, że mieli już ,,kilka aut'' z tą samą przypadłością powodowaną zamiennikiem filtra powietrza.

    Pamiętam, że jak kupowałem przez forum olej i chciałem kupić filtry - to jeden z forumowych sprzedawców odradzał mi zamienniki filtrów do Fabii właśnie z powodu możliwości wystąpienia błędów. Miał ktoś podobną akcję w dieslu 1,6 CR?

    Przy okazji analizując wydruk ze skanu widzę że komp wykazał jeszcze jeden sporadyczny błąd 00446 002 - ograniczenie działania na skutek za niskiego napięcia. Czyżby symptom kończącego się aku?

    Komentarz

    • michalrh
      Rider
      • 2012
      • 322
      • Octavia I (1U2)
      • BFQ 1.6 MPI 102 KM

      #3
      Re: Błąd g70 a zamiennik filtra powietrza

      Zamieszczone przez himi
      Przy okazji analizując wydruk ze skanu widzę że komp wykazał jeszcze jeden sporadyczny błąd 00446 002 - ograniczenie działania na skutek za niskiego napięcia. Czyżby symptom kończącego się aku?
      auto jeździ głównie krótkie trasy?
      był: VW Golf IV 1.9 TDI AJM '01 ->
      jest: Skoda Octavia 1 1,6 BFQ '04



      komputer VAG - Rybnik i okolice -> info PW.

      Komentarz

      • himi
        L&K
        • 2013
        • 1115
        • Octavia II (1Z3)
        • CBZB 1.2 TSI 105 KM

        #4
        Wprost przeciwnie. Lata 5 dni w tygodniu po 35 km w jedną i to samo powrót.

        EDIT - Samochód tydzień w codziennej trasie. Błąd nie powrócił - zatem coś jest na rzeczy w kwestii błędów G70 przy stosowaniu w CAYa zamienników filtra powietrza z Vix Filtron. Na oryginalne wszystko gra.

        Komentarz

        Pracuję...